Domů Porodnice Po porodu Šestinedělí

Šestinedělí

V porodnici U Apolináře jsou tři oddělení šestinedělí. Nacházejí se v 1. patře naší kliniky a najdete je pod označením A, B a C.

Po porodu budete přeložena na jedno z nich. O vaše miminko zde budou pečovat dětské sestry, o vás se postarají porodní asistentky. Můžete se na ně kdykoliv obrátit. Podporujeme systém poporodní péče room-in a vaše miminko je tak od začátku s vámi na pokoji.

Období šestinedělí

Šestinedělí začíná porodem vašeho miminka a trvá šest týdnů. Během této doby odeznívají změny, ke kterým došlo během těhotenství a porodu. Hojí se porodní poranění, děloha se zavinuje, odcházejí očistky, spouští se laktace a prohlubujete vztah s vaším miminkem. Vaše tělo se pomalu vrací do stavu před otěhotněním.

  • Během raného šestinedělí dodržujte správnou hygienu a sprchujte se klidně 10x až 15x denně. Dbejte také na zvýšený příjem tekutin.
  • Šestinedělí je náročným obdobím plným hormonálních změn. Každá žena je v tomto období citlivější a zranitelnější. Je naprosto normální, že zažíváte výkyvy nálad. Nic se neděje. Pokuste se být co nejvíce v klidu, odpočívejte, užívejte si společný čas s vaším miminkem a rodinou. A hlavně ‒ nebojte se říct si o pomoc.

Kdy můžu jít s miminkem domů?

Standardní délka hospitalizace v naší porodnici po nekomplikovaném spontánním porodu a dobré adaptaci miminka je 2‒3 dny. V případě císařského řezu při dobré adaptaci miminka je 3‒4 dny.

Pokud jste vy i miminko v pořádku a váš stav to dovolí, jsme otevřeni možnosti dřívějšího propuštění z porodnice. Vždy konzultujte vaše přání s lékařem. Budeme se snažit vyjít vám vstříc.

Máte zájem o nadstandardní pokoj?

Oddělení šestinedělí A zajišťuje pouze nadstandardní poporodní péči. Nabízí nadstandardní dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je nově také rodinný pokoj. Pobyt zde je zpoplatněn.

Dvoulůžkový pokoj – 1300 Kč / noc
Jednolůžkový pokoj – 2000 Kč / noc
Manželský apartmán – 4000 Kč / noc

 

Oddělení  šestinedělí B nabízí kromě standardních pokojů další tři nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Dvoulůžkový pokoj – 1 300 Kč/noc
Jednolůžkový pokoj – 1 300 Kč/noc

Bližší informace

ŠESTINEDĚLÍ A

ŠESTINEDĚLÍ B

ŠESTINEDĚLÍ C