Domů Porodnice Snaha o těhotenství Chci preventivní vyšetření před otěhotněním

Komplikace v těhotenství a při porodu

Prekoncepční ambulance

Pokud vás zajímá, jak postupovat při plánování dalšího těhotenství po předchozích komplikacích v těhotenství a při porodu, a potřebujete preventivně vyšetřit a poradit se s našimi odborníky, navštivte naši specializovanou poradnu.

Zjistit více

Opakované těhotenské ztráty

Prekoncepční ambulance

Pokud vás zajímá, jak postupovat při plánování dalšího těhotenství po opakovaných těhotenských ztrátách (dva a více samovolných či zamlklých potratů), potřebujete preventivně vyšetřit a poradit se s odborníky, navštivte naši specializovanou poradnu. Během konzultace společně probereme možnosti diagnostiky a léčby pro případná další těhotenství.

Zjistit více

Principy diagnostiky a léčby

Mezi nejvýznamnější příčiny závažných komplikací v těhotenství a těhotenských „ztrát“ patří chybná komunikace mezi imunitou matky a plodem. V ambulanci vás nejprve vyšetříme, a pokud vyloučíme jiné příčiny komplikací v těhotenství, jako jsou systémová onemocnění, abnormální anatomie dělohy (vrozené vady, myomy apod.), nabídneme vám imunologické vyšetření. Imunologie může odhalit různé poruchy, které sice v naprosté většině případů neohrozí váš život, ale mohou mít zásadní vliv na prosperitu a průběh těhotenství. V případě nepříznivého imunologického výsledku vyšetření vám navrhneme soubor opatření, která významně zlepšují šanci na úspěšné těhotenství. Jedním z nich je tzv. imunomodulační opatření, kdy si žena sama denně, již od časného těhotenství, aplikuje především nízkomolekulární heparin (injekce pod kůži) a progesteron ve formě vaginálních tablet. Pokud je situace složitější a nález v rámci imunologických vyšetření abnormální, pacientku nasměrujeme ke konzultaci s reprodukčním imunologem. Ten může k uvedeným opatřením nabídnout další, velmi efektivní imunomodulační opatření, například aplikaci tzv. intramuskulárního či intravenózního imunoglobulinu.