Domů Porodnice Po porodu Strava v porodnici

Strava v porodnici U Apolináře

Poslední studie v oblasti stravování kojících žen neprokázaly, že by nadýmavé složky stravy přecházely do mateřského mléka. Nepotvrdilo se například, že by škodila sycená voda, čerstvé pečivo, luštěniny nebo třeba brukvovitá zelenina. Proto jsme rádi, že vám můžeme nabídnout pestřejší jídelníček. Vždy však s respektem k vašim stravovacím zvyklostem a aktuálním preferencím.

Během pobytu na oddělení šestinedělí a oddělení rizikového těhotenství máte možnost vybírat z více typů diet.
Můžete zvolit nový typ diety s vyšším obsahem vlákniny splňující všechny zásady zdravého stravování nebo zůstat u tradičního jídelníčku upřednostňujícího nenadýmavá jídla. V případě, že budete chtít svoji první volbu stravy dodatečně změnit, vždy je možné požádat o výměnu.

Neváhejte také využít služby nutričních terapeutek. Jsou k dispozici přímo v porodnici, projdou s vámi případná dietní omezení a budou se vám snažit vyjít vstříc. Při alergiích nebo intolerancích vám připravíme jídelníček na míru.

Z jakých možností můžete vybírat?

  • Dieta porodnická FIT

Zdravá a pestrá strava zahrnující vyšší množství vlákniny, celozrnných výrobků, luštěnin, zeleniny a ovoce. Dvakrát týdně jsou v jídelníčku zahrnuty ryby. Menu nezahrnuje sladká a smažená jídla, knedlíky s omáčkou ani mastné výrobky kromě šunky nejvyšší kvality.

  • Dieta porodnická

Tradiční typ porodnické diety upřednostňující nenadýmavou stravu. Neobsahuje brukvovitou zeleninu, čerstvé nebo celozrnné výrobky nebo luštěniny. Tento typ diety také nabízíme v případě zažívacích potíží.

  • Speciální diety – vegetariánská, bezlepková, bezmléčná, diabetická apod.

Kombinace výše uvedených typů s přihlédnutím ke specifikům dané diety.

Nadstandardní stravovací služby

Pokud si v rámci pobytu v porodnici zvolíte nadstandardní služby, můžete si navíc obohatit snídani o další zdravé dobroty. Na oddělení šestinedělí je pro vás přichystaná lednice plná mléčných výrobků, džusů, ovocných pyré, v nabídce jsou také ovesné kaše, kojící čaje a další. Přídavky jídla si můžete vybrat dle seznamu potravin, který je na oddělení šestinedělí k dispozici. U každého produktu jsou symboly označující charakter potraviny, např. s vyšším obsahem bílkovin, s vyšším obsahem energie, bez laktózy, bez lepku.

Mohu si donést vlastní jídlo?

Proti donesené stravě vůbec nic nemáme, jen musí splňovat hygienické a expirační předpisy. Vaše potraviny označíme štítkem a uložíte si je do lednice, kterou máte k dispozici na pokoji.

Věříme, že vám u nás bude chutnat!

Oddělení nutričních terapeutů VFN

VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O STRAVOVÁNÍ