Domů Gynekologie Onkogynekologie Průvodce před konizací (LEEP)

Průvodce před konizací (LEEP)

Co očekávat a jak se připravit:

Pokud jste obdrželi žádanku od vašeho obvodního gynekologa na konizaci, níže uvedené informace vám pomohou lépe porozumět procesu před, během a po výkonu.

1. Domluva termínu:
zavolejte na tel. číslo 224 967 480 nebo 224 967 7481 a domluvte si termín návštěvy.

2. První návštěva:
Na domluvený termín přijďte na vyšetření, během kterého vás vyšetří náš lékař. V případě potřeby provedení výkonu si můžete ihned domluvit termín.
Během návštěvy obdržíte veškeré informace o samotném výkonu, dostanete potřebné dokumenty a také zodpovíme vaše případné dotazy.

3. Předoperační vyšetření:
Až budete znát termín konizace, objednejte se ke svému praktickému lékaři na předoperační vyšetření, které je nutné před výkonem absolvovat.

4. Den výkonu:
Přijďte dopoledne v 10:00 do kartotéky Všeobecné ambulance (přízemí vpravo), kde proběhne příjem. Po přijetí vás sestra na oddělení informuje o průběhu výkonu a co vás čeká.

5. Průběh a propuštění:
Výkony jsou prováděny v poledních hodinách. Pokud proběhne vše bez komplikací, můžete být propuštěna za 4 hodiny. Není však možné, abyste oddělení opustila sama, domluvte si tedy prosím doprovod, který vás z nemocnice vyzvedne. V den výkonu byste také neměla řídit motorová vozidla.