Domů Apolinářské kurzy a jiné služby Individuální doprovod k porodu

Individuální doprovod k porodu

Porod s Vámi vybranou porodní asistentkou.

Jsme si zcela vědomi toho, že naprostou prioritou každé rodící ženy je zdravé miminko. Další velmi důležitou věcí je odnést si z porodu pozitivní zážitek. Rodící žena potřebuje nejen podporu, ale také klid, porozumění a atmosféru důvěry, kterou mohou pomoci navodit právě osoby u jejího porodu přítomné.

Snažíme se o co největší míru individuálního přístupu, a proto u nás o rodící ženy s nízkým rizikem pečují primárně porodní asistentky. Věříme, že by k navázání bližšího vztahu porodní asistentky a rodící ženy mělo dojít v době ještě před porodem. Dostatečný prostor na vzájemné seznámení je jistotou co nejosobnějšího přístupu. V první řadě je možné navštívit náš kurz předporodní přípravy a udělat si tak lepší představu, jak porod na naší klinice probíhá. Dále nabízíme možnost obrátit se přímo na Vámi vybranou porodní asistentku.

Individuální doprovod k porodu je hrazen, a to v celkové částce 25 000 Kč. Co přesně služba obsahuje a jak si svoji porodní asistentku vybrat, se dozvíte dále v textu.

Jaká je výhoda vybrat si předem svou porodní asistentku?

Tato asistentka s Vámi bude nejen při porodu, ale stane se Vaší jistotou a pojítkem mezi Vaším domovem a naší porodnicí. Bude Vás doprovázet a starat se o Vás po celou dobu pobytu na porodním sále, a to až do přemístění na oddělení šestinedělí. Dále bude také podrobně seznámena s Vaším porodním plánem a bude nápomocna při jeho realizaci. Bezprostřední chvíle před a následně během celého porodu tak strávíte s někým, koho již znáte a ke komu máte důvěru, což je z našeho pohledu velice cenné.

Co služba obsahuje?

  • Předporodní psychoprofylaxe
  • Držení pohotovosti od 38. – 42. týdne těhotenství
  • Telefonická konzultace od 38. týdne těhotenství
  • Pomoc při tvorbě porodního plánu
  • Doprovod k porodu – individuální provedení porodem a bezprostředním poporodním obdobím
  • Návštěva během šestinedělí

 

Jak si vybrat svou porodní asistentku?

  1. Na základě níže uvedených informací o porodních asistentkách Vás poprosíme o vyplnění formuláře s požadavkem na vybranou porodní asistentku.
  2. Poté se Vám ozve Mgr. Alžběta Němcová (alzbeta.nemcova@vfn.cz, + 420 721 615 858) s kontaktem na porodní asistentku či jinou alternativou v případě, že Vámi zvolená porodní asistentka nemá volnou kapacitu.
  3. Po vzájemném odsouhlasení proběhne seznamovací setkání s vybranou porodní asistentkou, které je bezplatné a nezávazné
  4. V případě oboustranné dohody dojde k objednání služby

 

Cena a platba

Individuální doprovod k porodu je hrazená služba v celkové částce 25 000 Kč.

Po potvrzení a objednání služby Vám bude zaslána faktura s celkovou částkou. Platba probíhá jednorázově.

Pokud by nastala situace, kdy by se vybraná porodní asistentka nemohla dostavit k Vašemu porodu, najdeme Vám náhradní porodní asistentku a Vy budete mít možnost zažádat o vrácení částky ve výši 12 500 Kč. V tomto případě je nutné kontaktovat Mgr. Alžbětu Němcovou (alzbeta.nemcova@vfn.cz).

Kontaktní formulář

V případě zájmu o tuto službu, vyplňte prosím následující formulář.

Individuální doprovod porodní asistentkou


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Naše porodní asistentky

Bc. Vladimíra Toplaková

K práci porodní asistentky jsem se dostala, až po narození mých 4 dětí, kdy jsem vystudovala bakalářské studium v oboru porodní asistence a samozřejmě chtěla spoustu věcí v porodnictví změnitJ Práce porodní asistentky mě nadchla a zcela mne pohltila. V porodnici u Apolináře pomáhám ženám v těhotenství a porodu již 15 let. Snažím se být ženě co největší oporou. Zbytečně nezasahovat do fyziologického průběhu, zajistit soukromí, intimitu. Využívám k tomu účinků aromaterapie, technik rebozo, spinning babies, tejpování, vaginální napářky. Těhotenství a porod je kouzlem každé ženy. Každá z nás jako jedinečná osobnost prožívá SVÉ těhotenství, SVŮJ porod. Dovolte mi, abych vás provedla tímto krásným, ale i náročným obdobím života ženy.

Kristýna Matulová, DiS

Pracuji jako porodní asistentka od roku 2002, kdy jsem po studiu na Vyšší odborné zdravotnické škole nastoupila k Apolináři. Svoji práci miluji a i po tolika letech mne neustále naplňuje a nutí se rozvíjet a zvyšovat své znalosti. Mám dvě děti. Vlastní porody mne posunuly dál a ukázaly mi další možnosti. Využívám aromaterapie, fytoterapie, reboza, funkční přístupy fyzioterapie při porodu, akrupresuru. Porod je jedinečný, intimní zážitek, přechodový rituál a může být krásný , jemný , bezpečný , posilující, uzdravující. Každá jsme jiná a každá máme jiné představy, přání, plány. Porod je o důvěře, komunikaci, spolupráci. Se mnou může být porod navíc i voňavý.

Mgr. Daniela Laštovičková

Práce porodní asistentky mě baví a naplňuje. Každý porod vnímám zcela individuálně a snažím se vždy napojit na ženu tak, aby byl porod pro ni příjemný, a měla na něj pěknou vzpomínku. Jsem flexibilní a přizpůsobím se vašim přáním. Za důležité při provázení ženy porodem považuji otevřenou a upřímnou komunikaci. A co mohu ženám nabídnout? Trpělivost, čas, nadhled a pomocnou ruku.

Petra Pokorná

Můj život je s porodnicí Apolinář spojený už od roku 1990 ,kdy jsem zde nastoupila na porodní sál do nultého ročníku medicíny. Práce porodní asistentky a zároveň jedinečná budova porodnice mě naprosto okouzlily.Přirozeně z toho vyplynulo i mé další studium a od roku 1993 zde pracuji jako porodní asistentka. Za těch více než 30 let své praxe jsem provázela těhotenstvím a porodem opravdu nespočet žen. Porod je pro mě i po těch letech „malý velký zázrak “ a nejdůležitější pro mě je spokojená a zdravá rodička a její miminko. Každý porod je výzva a každá žena je jiná a je důležité ke každé přistupovat zcela individuálně. Porodnictví je o pokoře, trpělivosti a také dobré komunikaci, o což se vždy snažím. Svou práci bych neměnila a těší mě, že mohu být součástí něčeho tak jedinečného, jako je porod.

Bc. Lucie Vávrová

Apolinář je mou srdeční záležitostí. Proto jsem zde porodila také své dvě děti a pracuji zde od roku 2005 na porodním sále. Pro práci porodní asistentky jsem se rozhodla během studia na gymnáziu a tak jsem tento obor nejdříve vystudovala jako diplomovaný specialista a poté jako bakalářka na vysoké škole. U Apolináře vedu také předporodní kurzy. Svou práci beru jako poslání, které dělám s láskou, pokorou a trpělivostí. Ke každé ženě přistupuji individuálně a s respektem k jejím přáním a potřebám během porodu. Mým přáním je spokojená a zdravá rodička a spokojený a zdravý novorozenec. Ráda Vás provedu Vaším porodem.

Bc. Dagmar Kučerová

Jako porodní asistentka jsem začala pracovat v malé porodnici v jižních Čechách. Během práce na porodním sále jsem vystudovala bakalářské studium v oboru porodní asistentka. Této práci jsem věrná už 34 let a stále beru tuto práci jako poslání. V porodnici u Apolináře pracuji 13 rokem. Mým cílem je provést ženu porodem a být jí oporou, kterou potřebuje. Snažím se o přirozený porod, bez zbytečných zásahů, které nejsou potřeba. Prioritou pro mě, je zajistit ženě pocit soukromí a bezpečí v prostředí, které pro některé může být stresující. Příchod Vašeho děťátka Vám můžu zpříjemnit například aromaterapií. Každá žena je jedinečná a i její těhotenství a porod je intimní záležitost a zážitek, který má každá nastávají maminka prožít v klidu a užít si tu jedinečnou chvíli narození miminka. Ráda bych Vám nabídla, že Vás provedu obdobím, které má být pro Vás zážitkem s tím nejkrásnějším koncem.

Bc. Tereza Ševčíková

Jmenuji se Tereza, bakalářské studium porodní asistence jsem vystudovala na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na porodním sále porodnice U Apolináře pracuji šestým rokem. K ženám přistupuji individuálně a vždy se snažím naplnit jejich přání a představy spojené s porodem. Každý porod vnímám jako jedinečný okamžik a velmi si vážím možnosti být oporou ženám a jejich doprovodu v tak důležitém životním momentu, kterým narození dítěte je. Myslím si, že pocit bezpečí, vzájemná důvěra a komunikace mezi rodící ženou a porodní asistentkou jsou pro hladký průběh porodu velmi důležité. Během provázení ženy porodem využívám například aromaterapii, bylinnou vaginální napářku a rebozo. Moc se těším na setkání s Vámi.

Eva Smejkalová

Porod je náročný ale také jedinečný proces, který je provázen velkou dřinu a na konci velkým štěstím a láskou. A pro mě je velké štěstí, že mám to nejkrásnější zaměstnání. Na porodním sále pracuji více než 30 let a na základě mých zkušeností vás mohu bezpečnĕ a přirozeně provést koncem těhotenství a porodem.

Bc. Kateřina Pikolonová

Na porodním sále v porodnici u Apolináře pracuji již desátým rokem. Má práce mě i po letech stále naplňuje. Základem je pro mě upřímná a otevřená komunikace. Chápu, jak moc důležité je mít u sebe člověka, kterému věříte, a který vás provede celým porodem. Zároveň vám ráda poradím tak, aby prožitek z vašeho porodu byl nezapomenutelný. A to i v případě, že něco zrovna nedopadne podle vašich představ.

Petra Tůmová, DiS.

Na porodním sále v porodnici u Apolináře pracuji již sedmnáctým rokem. Na mé profesi mě naplňuje její nepředvídateInost a jedinečnost. Každý porod vnímám individuálně – některý proběhne zcela přirozeně a bez jakýchkoliv intervencí, někdy však mohou nastat i situace, kdy je potřeba zasáhnout, ať více či méně, a v těchto chvílích jsem připravená reagovat. Snažím se rodící ženě dopřát dostatek soukromí, prostoru a času – na porod ale stále přihlížím z povzdálí. Prioritou je pro mě spokojená maminka, která na tuto „jízdu“ jménem porod nikdy nezapomene

Bc. Tereza Koublová

,,Porod je cesta sebeobjevování a důvěry sebe v samu a každý porod je jedinečný a neopakovatelný.” Porod je jednou z nejnáročnějších zkouškou v životě ženy, možná bych si dovolila říci, že tou nejnáročnější. Každou ženou je vnímán jinak, a proto je pro mě důležité každé z vás dát zcela individuální přístup, naslouchat vašim přáním a představám, aby jste si uchovaly ty nejhezčí vzpomínky na tento jedinečný den, který vás na konci této cesty čeká. Porodní asistentkou v porodnici u Apolináře jsem od r. 2015. Během těchto let jsem měla možnost načerpat zkušenosti nejen na porodním sále, ale také na oddělení rizikového těhotenství. Vykonávám svojí práce s láskou, empatií a vstřícností. Prioritou je pro mě zdravé miminko a spokojená maminka.

Bc. Anna Stehlíková

Jmenuji se Anička a práci porodní asistentky se věnuji 7 let. Cesta za vysněným povoláním sice nejprve byla ztížena nejednou překážkou, ale protože jsem věřila, že tato práce bude (a skutečně je) mým posláním a koníčkem, vydržela jsem a vybojovala to. Nevzdávám se. Těhotenství pokládám od početí až po porod jako veliký zázrak a dar, který není samozřejmostí. Myslím si, že pro nastávající maminku je velmi důležitá jak fyzická, tak i psychická pohoda, ke které mnohdy přispívá právě předem známá porodní bába. Důvěra, opora, respekt & porozumění mezi těhotnou a mnou – o to se snažím v každém jednom případě a i díky tomu jsem pomohla na svět více než 300 děťátkům. Ano, všechna „robátka“, která prošla mýma rukama si s láskou zapisuji a těším se na všechna další, u jejichž zrození budu mít tu čest být. Radost, kterou jsem prožívala, když jsem prvně ve svých rukou držela právě narozené miminko, si uchovávám dodnes a s tím samým nadšením, energií a pokorou ráda provedu tímto obdobím i Vás.

Pavlína Jirásková

Na kliniku jsem nastoupila jako dětská sestra a pracovala na oddělení pro ty nejmenší nedonošené děti. Tak nějak „náhodou“ jsem začala studovat obor porodní asistence. A byla to šťastná „náhoda“. Práce nebo spíše poslání pomáhat ženám při jednom z nejdůležitějších okamžiků jejich života mě opravdu naplňuje. Na prvním místě je bezpečí maminky a jejího miminka. Neméně důležitý je respektující a individuální přístup ke každé z nich. Sama po porodu svých dvou dětí v bezpečném a pohodovém prostředí vím, jak je podstatná vzájemná důvěra a napojení mezi maminkou, doprovodem a porodní asistentkou. Mojí prioritou je, aby z naší porodnice odcházela zdravá, spokojená a šťastná maminka v náručí se zdravým miminkem.

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Mohu využít tuto službu, pokud jsem na rizikovém těhotenství?

Ano, i v případě rizikového těhotenství si můžete dopředu vybrat svou porodní asistentku, která zajistí, že společně s ní u Vašeho porodu bude také přítomen sloužící lékař.

Co se stane, když se můj porod změní v porod rizikový?

V případě, že by Váš porod s nízkým rizikem přešel v porod rizikový, bude u porodu ihned přítomen i lékař, který vždy pracuje s porodní asistentkou v úzké spolupráci.

Co když si nejsem jistá a chtěla bych se s porodní asistentkou nejprve osobně setkat a popovídat?

Ano, toto je zcela relevantní obava, které rozumíme, proto Vám nabízíme první schůzku s porodní asistentkou zdarma.

Jak závazné je rozhodnutí vybrat si svou porodní asistentku?

Toto rozhodnutí by mělo být skutečně závazné. Prosím berte v potaz, že Vaše porodní asistentka bude držet přes 4 týdny nepřetržitou pohotovost nad rámec svého běžného pracovního poměru. Bude vždy k zastižení a připravena jet s Vámi k porodu.

Co je pro mě a mou rodinu největším přínosem, když si zvolím porod v doprovodu vybrané porodní asistentky?

Kromě toho, že s Vámi porodní asistentka bude po celou dobu Vašeho porodu, je to především fakt, že bude předem znát Vás i Vaši rodinu, provede Vás tolik podstatnou přípravou na samotný porod a vytvoří pro Vás i Vaše blízké bezpečné a klidné prostředí při tak zásadní životní události.

Mohu si vybrat jakoukoliv porodní asistentku z vaší kliniky?

Ne, ale můžete si vybrat ze seznamu našich porodních asistentek, který naleznete zde. Ne každá porodní asistentka je schopna poskytnout tuto službu nad rámec svého pracovního poměru a nám velmi záleží na kvalitě této služby.

 

Co se stane v případě, když mnou vybraná porodní asistentka nebude moci přijet k porodu?

I taková situace může ve výjimečných případech nastat. V tomto případě a po domluvě s Vámi najdeme náhradní porodní asistentku. Vy máte možnost zažádat o vrácení 50 % z předem uhrazené platby za tuto službu.