V průběhu těhotenství dochází k velkému zatížení břišní stěny. Zvětšující se obsah dutiny břišní bývá příčinou oslabení břišních svalů. Při císařském řezu navíc dochází k přerušení fascie mezi přímými břišními svaly. S posilováním břišních svalů se začíná až po 6 týdnech po porodu – lehké cviky, necvičit do únavy. S náročnějšími cviky se začíná až po 3 měsících po porodu. Necvičíte pouze z důvodů estetických, ale také proto, abyste rychleji obnovila funkci břišního lisu a také obnovila oporu bederní páteře. POZOR! Pokud začnete se cvičením příliš brzy, můžete si způsobit komplikace a prodloužit dobu regenerace. Předčasné a nešetrné cvičení může způsobit rozestoupení fascie mezi přímými břišními svaly a břicho pak zůstane trvale vypouklé.
Svalstvo pánevního dna je těhotenstvím a porodem také velmi zatíženo. 2. až 3. týdny po porodu je vhodné začít s jeho posilováním, aby se podpořilo zavinování dělohy a aby se vrátila rovnováha do oblasti malé pánve. Zabráníte tak budoucím možným obtížím s udržením moče nebo se sestupem dělohy.
Pokud kojíte, zvětšení prsní žlázy a hormonální změny v šestinedělí značně podporují popraskání kůže a vznik strií na prsou. Noste proto vhodnou podprsenku, kůži promazávejte neparfémovaným a nedráždivým krémem a především cvičte
Na všech našich šestinedělích obdržíte podrobný návod s popisem jednotlivých cviků, které lze provádět již za hospitalizace a dále pak po propuštění doma.