Domů Reference Empatie a zájem o fyzický i psychický stav pacientů byl zásadní.

Empatie a zájem o fyzický i psychický stav pacientů byl zásadní.

Vážený pane profesore, pane docente,

ráda bych se vyjádřila ke svému pobytu ve VFN, na gynekologicko-porodnické klinice u Apolináře. Byla jsem k Vám převezena v noci 16.12.2022, důvodem mé hospitalizace bylo zkrácení děložního čípku.

Vzhledem k nočnímu převozu a závažnému nálezu ve 27. týdnu těhotenství jsem byla značně vyděšená. Musím ale říct, že ihned po příjezdu na příjem jsem se cítila lépe. Porodní asistentka byla i k ránu plná energie, empatie, a to bylo super! Zrovna tak lékař byl výborný. Dostalo se mi příjemného přístupu s velkým množstvím informací o mém stavu, i o následném postupu. Zároveň jsem byla vyzývána k dotazovaní se na cokoli. Zásadní postřeh z příjmu je, že i přes ten obrovský strach, co byl ve mně, jsem se cítila v bezpečí. Za to ještě jednou děkuji!

Ráno jsem byla převezena na oddělení rizikového těhotenství, kde jsem byla až do 10.1.2023. Poté jsem byla propuštěna domů, stále těhotná. Pobyt na oddělení byl příjemný, i když samozřejmě přetrvával strach o dítě. Zároveň jsem se ale i tady cítila v bezpečí. Přísun informaci o tom, co se mi děje, jaká je prognóza, postupy při různých situacích, to vše mě uklidňovalo.

O tom, že přístup porodních asistentek byl skvělý, bych Vám mohla napsat tisíc slov. Páni doktoři Přáda a Vojtěch byli úžasní.  Uvolněný, ale zároveň profesionální přístup na mě působil skvěle. Empatie a zájem o fyzický i psychický stav pacientů byl zásadní. Vzhledem k tomu, že jsme tam všechny sevřené strachem o sebe nebo dítě, odloučené od manželů, dětí, rodin, je takový přístup důležitý a moc za něj děkuji! Díky tomu i vánoční období v nemocnici nebylo tolik depresivní.

Během prvního těhotenství jsem byla hospitalizována měsíc s mnohem příznivějším nálezem v jiné nemocnici a na pobyt nevzpomínám úplně v dobrém. Vaši kolegové a kolegyně zvedli laťku hospitalizace tak moc vysoko, že mi nikdo nevěří, jak jsem u Vás byla spokojená.

Nyní jsem již doma déle než měsíc a jsem stále těhotná. Aktuálně 37+0 a věřím, že na mém stavu mají Vaši kolegové a kolegyně zásadní podíl.

Prosím Vás, předejte jim moje upřímné díky a pochvalu!

S pozdravem

G.P.