Vážená paní doktorko, vážený pane docente,

chtěla jsem vám touto cestou poděkovat za vysoce profesionální a lidský přístup, se kterým jsem se setkala v rámci vedení porodu ve vaší porodnici U Apolináře.

Spokojená jsem byla již s péčí v rámci poradny, kdy jsem byla o všem informována přiměřeně, srozumitelně, věcně a citlivě. Hlavní ocenění jsem ale chtěla vyjádřit k samotnému vedení mého porodu por. as. Kristýnou Matulovou. Protože téma porodů a lidského a důstojného zacházení s rodičkami, je dnes hodně diskutované, rozhodla jsem se vám o své dobré zkušenosti u vás napsat.

Před několika lety jsem rodila své prvního dítě v rámci jiné pražské porodnice a s prožitím porodu U Apolináře to téměř nelze porovnat! Přestože porod byl v obou případech bolestivý, u porodu vedeného u vás mám pocit, že nebyla dotčena má důstojnost, naopak mám pocit hluboce lidského a respektujícího přístupu ze strany paní porodní asistentky, kdy jsem se po celou dobu při náročném úkolu necítila ztracená, nejistá nebo sama. Díky porodu u vás mám nyní doma nejen zdravou holčičku, ale navíc jsem odcházela s neočekávaným pocitem kompetence a „dobře odvedené práce“ i té své.

To, že ve vaší porodnici najdu špičkovou medicínskou péči pro sebe i dítě, s tím jsem počítala. Bylo to jedno z kritérií mého výběru zdravotnického zařízení. Nečekala jsem ale míru pozitivního psychologického dopadu na moje prožívání, pokud zažiji DOBŘE A DŮSTOJNĚ vedený porod. Chtěla jsem tedy touto cestou poděkovat paní porodní asistentce i celému vašemu týmu, popřát vám hodně sil do další práce, kterou podle mne děláte skvěle. Ještě jednou za vše děkuji.

Srdečně zdravím,

Renata Herentinová, porod 5. 2. 2024